SPRZĘT DIANOSTYCZNY

TESTY ODDECHOWE  H2-CHeck

H2-Check to monitor stężenia wodoru (H2) w wydychanym powietrzu.

H2-Check jest w stanie zdiagnozować szereg dolegliwości gastroenterologicznych oraz nietolerancji żywieniowych na podstawie informacji o zawartości wodoru w wydychanym powietrzu.

H2 Check jest jednym z wielu urządzeń do testów oddechowych dostępnych w ofercie Forel Medical, produkowanych w Wielkiej Brytanii przez światowego lidera testów oddechowych firmę, MD Diagnostic Ltd.

ZASTOSOWANIA

Nietolerancja laktozy
Zaburzania wchłaniania laktozy
Zaburzenia wchłaniania węglowodanów
Zaburzenia przemiany węglowodanowej
Przerost bakteryjny jelita cienkiego (SIBO)
Czas pasażu jelitowego
Zaburzenia wchłaniania sacharozy
Zaburzenia wchłaniania fruktozy
Test oddechowy z Laktulozą
Test oddechowy z Sorbitolem

Laktoza to cukier który znajduje się w mleku. Jest nie przyswajalna przez organizm jeżeli nie zostanie zamieniona w glukozę. Zamiana ta następuje gdy laktoza przechodzi przez żołądek do jelita cienkiego i wchodzi w kontakt z enzymem o nazwie Laktaza. W przypadku niedoboru tego enzymu Laktoza nie ulega rozkładowi, co prowadzi do nietolerancji laktozy.

TESTY DIAGN 1
TESTY DIAGN 2
TESTY DIAGN 3
previous arrow
next arrow
TESTY DIAGN 1
TESTY DIAGN 2
TESTY DIAGN 3
previous arrow
next arrow

W jej wyniku, wodór wytwarzany przez bakterie zostaje zaabsorbowany przez ścianę jelita cienkiego lub grubego. W takiej sytuacji wodór zostaje przetransportowany do płuc gdzie zostaje uwolniony oraz wydalony w wydychanym powietrzu, gdzie jego zawartość może zostać zmierzona za pomocą urządzenia H2- Check.

H2 Check zostało skonstruowane przez światowego lidera testów oddechowych, firmę MD Diagnostic Ltd z Wielkiej Brytanii. Jest to łatwe w obsłudze przenośne urządzenie do prostego pomiaru obecności wodoru w wydychanym powietrzu. Proste badanie wydychanego powietrza pozwala wyświetlić zawartość wodoru w PPM (parts per million – części na milion).

H2 Check znajduje zastosowanie we wszystkich grupach wiekowych pacjentów. Do urządzenia podłącza się jednorazowy ustnik lub maskę dla dzieci i dorosłych.

GŁÓWNE WŁAŚCIWOŚCI

Prosta obsługa za pomocą jednego przycisku
Szybkie wyniki w PPM
Brak potrzeby wysyłania próbek do analizy
Unikalny system testu powtarzalnego wydechu

PARAMETRY TECHNICZNE

Wykrywany gaz: wodór
Czułość: 1ppm
Czas nagrzewania: 15 sekund
Zastosowany czujnik: elektrochemiczny
Temperatura pracy: 5-30°C
Wiglotność pracy: 30-90% RH
Dokładność: ±5% or 5ppm
Wymiary: 135 x 60 x 30mm
Waga: 160g z baterią
Żywotność baterii: 30 godzin pracy ciągłej

TESTY ODDECHOWE CO-Check Pro

CO-Check Pro

Monitor stężenia TLENKU WĘGLA w wydychanym powietrzu.

CO Check Pro został zaprojektowany tak aby umożliwić lekarzom przeprowadzenie prostych i szybkich testów oddechowych dających wyczerpujące wyniki. Wyniki testu wydechowego pacjenta natychmiast wyświetlą się na monitorze podając jej wynik w PPM oraz %COHb. Wszystkie pomiary wsparte są odpowiednim oznaczeniem wizualnym.

CO Check Pro jest jednym z wielu urządzeń do testów oddechowych dostępnych w ofercie Forel Medical, produkowanych w Wielkiej Brytanii przez światowego lidera testów oddechowych firmę MD Diagnostics Ltd.

Szczegóły produktu

Proste podejście do sprawdzenia zawartości TLENKU WĘGLA w wydychanym powietrzu
Pomiar stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz w otoczeniu
Sygnalizacja dźwiękowa oraz wizualna
Niski koszt
Największy ekran wśród wszystkich monitorów CO (CO Check +)

MD Diagnostics Ltd jest liderem w zakresie testów oddechowych i produkuje wyjątkowe narzędzia wspomagające rzucenie palenia.

CO Check Pro został zaprojektowany tak aby umożliwić lekarzom przeprowadzenie prostych i szybkich testów oddechowych dających wyczerpujące wyniki. Wyniki testu wydechowego pacjenta wyświetlą się na monitorze podając jej wynik w PPM oraz %COHb. Wszystkie pomiary wsparte są odpowiednim oznaczeniem wizualnym.

TESTY ODDECHOWE 1
TESTY ODDECHOWE 3
TESTY ODDECHOWE 2
TESTY ODDECHOWE 4
previous arrow
next arrow
TESTY ODDECHOWE 1
TESTY ODDECHOWE 3
TESTY ODDECHOWE 2
TESTY ODDECHOWE 4
previous arrow
next arrow

CO Check Pro wyświetla poziom TLENKU WĘGLA w otoczeniu w czasie rzeczywistym jeszcze przed przeprowadzeniem badania wydechu. Po aktywacji urządzenie mierzy stężenie CO w otoczeniu. Przechodząc z pomieszczenia do pomieszczenia pomiary będą ulegać wahaniom w zależności od poziomu tlenku węgla w danej chwili. Wyniki badań stężenia CO w otoczeniu są natychmiast wyświetlane w PPM.

CO Check + zaprojektowano jako tanie i proste urządzenie do badań przesiewowych. Pojedynczy wydech spowoduje natychmiastowe wyświetlenie zawartość CO w PPM i %COHb na dużym, czytelnym ekranie.

CO Check + jest wyposażony w niezbędne akcesoria. Dostarczany jest w miękkim pokrowcu umożliwiającym łatwy transport.

CO Check + jest urządzeniem coraz częściej wybieranym przez specjalistów pomagających swoim pacjentom w rzuceniu palenia.

PARAMETRY TECHNICZNE

Wykrywany gaz: tlenek węgla
Ekran: Graficzny LCD (CO Check + Baby)
Zakres pomiaru: 0-100 ppm
Zastosowany czujnik: elektrochemiczny
Czułość: 1 ppm
Zakres temperaturowy: 0-40 °C
Dokładność: ±2%
Czułość krzyżowa: <10%
Żywotność czujnika: 5 lat
Wymiary: 135 x 60 x 30mm
Waga: 160g z baterią
Poziomy wskaźników (Pro Baby): zielony 0 – 6 ppm, żółty 7 – 10 ppm, czerwony 11 – 20 ppm (migający czerwony oraz sygnał dźwiękowy), alarm 21 ppm i więcej

CO-Check Baby

Monitor stężenia TLENKU WĘGLA w wydychanym powietrzu dla kobiet w ciąży.

CO Check Baby został zaprojektowany tak aby umożliwić lekarzom przeprowadzenie prostych i szybkich testów oddechowych dających wyczerpujące wyniki. Wyniki testu wydechowego kobiety w ciąży natychmiast wyświetlą się na monitorze podając jej wynik w PPM oraz %COHb, równolegle z wynikiem poziomu stężenia TLENKU WĘGLA przekazanego przez nią jej jeszcze nienarodzonemu dziecku. Wynik ten wyświetla się jako %FCOHb (karboksyhemoglobina płodowa). Wszystkie pomiary wsparte są odpowiednim oznaczeniem wizualnym.

CO Check jest jednym z wielu urządzeń do testów oddechowych dostępnych w ofercie Forel Medical, produkowanych w Wielkiej Brytanii przez światowego lidera testów oddechowych firmę MD Diagnostics Ltd.

Szczegóły produktu

Proste podejście do sprawdzenia zawartości TLENKU WĘGLA w wydychanym powietrzu
Pomiar stężenia tlenku węgla w wydechu oraz w otoczeniu
Sygnalizacja dźwiękowa oraz wizualna
Niski koszt
Największy ekran wsród wszystkich monitorów CO

MD Diagnostics Ltd jest liderem w zakresie testów oddechowych i produkuje wyjątkowe narzędzia wspomagające rzucenie palenia.

CO Check Pro Baby został zaprojektowany tak aby umożliwić lekarzom przeprowadzenie prostych i szybkich testów oddechowych dających wyczerpujące wyniki. Wyniki testu wydechowego kobiety w ciąży natychmiast wyświetlą się na monitorze podając jej wynik w PPM oraz %COHb, równolegle z wynikiem poziomu CO przekazanemu przez nią jej jeszcze nienarodzonemu dziecku. Wynik ten wyświetla się jako %FCOHb lub jako karboksyhemoglobina płodowa. Wszystkie pomiary wsparte są odpowiednim oznaczeniem wizualnym.

CO Check Pro Baby wyświetla poziom CO w otoczeniu w czasie rzeczywistym jeszcze przed przeprowadzeniem badania wydechu. Po aktywacji urządzenie mierzy stężenie CO w otoczeniu. Przechodząc z pomieszczenia do pomieszczenia pomiary będą ulegać wahaniom w zależności od poziomu Tlenku Węgla w danej chwili. Wyniki badań stężenia CO w otoczeniu są natychmiast wyświetlane w PPM.

CO Check + Baby zaprojektowano jako tanie i proste urządzenie do badań przesiewowych. Pojedynczy wydech spowoduje natychmiastowe wyświetlenie zawartość CO w PPM, %COHb i %FCOHb na dużym, czytelnym ekranie.

CO Check + Baby jest wyposażony w niezbędne akcesoria. Dostarczany jest w miękkim pokrowcu umożliwiającym łatwy transport.

CO Check + Baby jest urządzeniem coraz częściej wybieranym przez specjalistów pomagających swoim ciężarnym pacjentkom w rzuceniu palenia.

PARAMETRY TECHNICZNE

Wykrywany gaz: tlenek węgla
Ekran: Graficzny LCD (CO Check + Baby)
Zakres pomiaru: 0-100 ppm
Zastosowany czujnik: elektrochemiczny
Czułość: 1 ppm
Zakres temperaturowy: 0-40 °C
Dokładność: ±2%
Czułość krzyżowa: <10%
Żywotność czujnika: 5 lat
Wymiary: 135 x 60 x 30mm
Waga: 160g z baterią
Poziomy wskaźników: (Pro Baby) zielony 0 – 6 ppm, żółty 7 – 10 ppm, czerwony 11 – 20 ppm (migający czerwony oraz sygnał dźwiękowy), alarm 21 ppm i więcej

DENSYTOMETRIA

OsCare Sono zostało zaprojektowane szczególnie do prowadzania badań przesiewowych w kierunku osteoporozy i osteopenii oraz stanu kości. Razem z innymi klinicznymi czynnikami ryzyka wyniki badań urządzeniem OsCare Sono uzupełniają badania lekarza w kierunku ryzyka złamania osteoporotycznego. Badanie jest łatwo dostępne, dokładne, opłacalne i nie wymaga napromieniowania, umożliwiając badania przesiewowe dużych populacji.

Szczegóły produktu

Szybka procedura badania (ok 5 min)
Wyniki w odniesieniu do wartość T-Score i Z-Score
Dostarcza cennych informacji na temat ryzyka osteopenii lub osteoporozy
Ułatwia planowanie leczenia i jego kontynuacji
Lekki oraz przenośny (0,4 kg)
Niska częstotliwość (200 kHz) – korelacja mineralnej gęstości kości (BMD) oraz grubości warstwy korowej kości
Opatentowany system eliminacji zakłóceń wyników poprzez tkankę miękką
Brak promieniowania – pomiar można bezpiecznie powtarzać
Umożliwia przeprowadzenie badań przesiewowych na szeroką skalę
Wiarygodne i szybkie badanie
Proste w instalacji oprogramowanie

Urządzenie przesiewowe OsCare SonoTM oparte jest na ultradźwiękach niskiej częstotliwości (-200 kHz). Prędkość rozchodzenia się fal ultradźwiękowych dostarcza informacji o wytrzymałości kości, co definiuje się geometrią, gęstością i elastycznością kości.

DENSYTOMETRIA 1
DENSYTOMETRIA 2
DENSYTOMETRIA 3
previous arrow
next arrow
DENSYTOMETRIA 1
DENSYTOMETRIA 2
DENSYTOMETRIA 3
previous arrow
next arrow

Pomiaru dokonuje się na kości promieniowej. W przeciwieństwie do kości piszczelowej czy pięty, osteoporozę szybciej wykryje się na kości promieniowej ze względu na mniejszy nacisk mechaniczny na kość promieniową. Najbardziej powszechnym obszarem występowania złamań osteoporotycznych poza kością promieniową są biodra i odcinek piersiowy kręgosłupa.

Prędkość rozchodzenia się fal ultradźwiękowych OsCare SonoTM zostaje skorelowana z mineralną gęstością kości (BMD) oraz grubością warstwy korowej kości. Bazując na wynikach badań klinicznych OsCare SonoTM wylicza statystycznie wynik Z-Score and T-Score.

T-score porównuje gęstość kości ze średnią gęstością kości statystycznej zdrowej młodej kobiety. Wynik podawany jest jako szereg odchyleń standardowych poniżej średniej. T-score powyżej -1 znajduje się w tym samym zakresie co wynik dla młodej zdrowej kobiety i wskazuje na małe ryzyko złamania. Wartość pomiędzy -1 do -2,5 pokazuje, że 14% względnie zdrowych młodych kobiet wykazałoby wartość w tym zakresie i określa umiarkowanie podwyższone ryzyko złamania. Wynik T-score poniżej -2,5 pokazuje, że tylko mniej niż 1% pozornie zdrowych młodych kobiet wykazałoby tak niską wartość. W tym przypadku ryzyko złamań jest znacznie podwyższone.

Z-score, stosowany jest do porównania z innymi osobami z tej samej grupy wiekowej, etnicznej oraz płci. Ten wynik jest przydatny do stwierdzenia czy występuje coś nietypowego powodującego utratę gęstości kości. Niski wynik Z-score wskazuje na możliwość występowania dodatkowych czynników innych niż starzenie się, mających wpływ na utratę gęstości kości. Czynniki te obejmują: zmiany tarczycowe, niedożywienie, wzajemne oddziaływanie leków i nadmierne używanie tytoniu.

Urządzenie OsCare SONOTM do wykrywania osteoporozy mierzy prędkość rozchodzenia się fal ultradźwiękowych w kości, i charakteryzuje się głowicą posiadającą kilka punktów emisji oraz odczytu fali ultradźwiękowej. W porównaniu z innymi urządzeniami OsCare SonoTM wykorzystuje mniejszą częstotliwość ultradźwięków (około 200 kHz). Ultradźwięki niższej częstotliwości przenikają głębiej w tkankę kostną dając lepszą korelację z warstwą korową kości. Urządzenie posiada także opatentowaną geometrię głowicy czujnika oraz algorytm obliczania, co pomaga w eliminowaniu efektu tkanki miękkiej.

Fale ultradźwiękowe transmitowane są kolejno jedna po drugiej aby zapewnić poprawność pomiaru. Urządzenie porównuje wynik pomiaru z danymi dla dostępnej grupy odniesienia i oblicza wartości Z-score i T-score, wskazując na zwiększone ryzyko wystąpienia osteoporozy. Teraz wykwalifikowany lekarz może użyć tych danych, razem z innymi dostępnymi danymi pacjenta celem zaplanowania leczenia i jego kontynuacji, i jeżeli uzna to za konieczne może wysłać pacjenta na badanie metodą DEXA.

PARAMETRY TECHNICZNE

Wymiary głowicy: 105x37x87 mm (LxWxH)
Wymiary urządzenia przekazującego: 78x37x22 mm (LxWxH)
Waga: 0,4 kg
Zasilanie: 5V 500mA (2,5 W) przez USB
Ciągły sygnał pomiaru
Zakres prędkości przenoszenia: 3200-4300 m/s
Dokładność pomiaru: +/- 50 m/s
Głowica ultradźwiękowa: liniowa 4-punktowa (200 kHz)
Warunki pracy: temperatura: 10-36oC, wilgotność: 30-75%, ciśnienie: 800-1060 mbar

RYZYKO SERCOWO-NACZYNIOWE

AGE Reader to urządzenie pozwalające na szybką oraz bezinwazyjną ocenę ryzyka sercowo-naczyniowego pacjenta.

AGE Readar jest doskonałym urządzeniem dla diabetologów, lekarzy rodzinnych jak również lekarzy innych specjalności zajmujących się powikłaniami sercowo-naczyniowymi cukrzycy.

AGE Reader umożliwia natychmiastowe wykrycie zagrożenia cukrzycą oraz chorobami układu krążenia u pacjentów chorych na cukrzycę. Wynik ten jest wiarygodny, wykonany w czasie rzeczywistym i nieinwazyjny. AGE Reader zapewnia wysoką jakość pomiarów przy zachowaniu kompaktowej konstrukcji.

RYZYKO
RYZYKO 3
RYZYKO 2
previous arrow
next arrow
RYZYKO
RYZYKO 3
RYZYKO 2
previous arrow
next arrow

KARDIOTOKOGRAFY

Kardiotokograf BT-350 LCD

Kardiotokograf BT-350 LCD jest urządzeniem do monitorowania ciąży pojedynczej oraz bliźniaczej. Wyposażony został w 7″ kolorowy ekran LCD oraz wbudowaną drukarkę termiczną.

Szczegóły produktu

7″ kolorowy ekran LCD
Wbudowana pamięć do 150 pacjentów (450h)
Wysokiej jakości wodoodporne głowice 9-kryształowe
Wbudowany akumulator
Funkcja analizy
Możliwość podłączenia do stacji centralnego nadzoru (do 8 urządzeń)

Specyfikacja techniczna:

Ultradźwięki (FHR)

9-kryształowa głowica
Doppler pulsacyjny
Częstotliwość: 0.985 MHz
Natężenie : <10mW/cm2
Zakres: 50 ~ 240 bpm
Dokładność: ±2% z zakresu
Podwójny doppler

TOCO (UC)

Pomiar metodą zewnętrzną
Pasmo przenoszenia: DC ~ 0.5 Hz
Zakres pomiaru : 0 ~ 99 jednostek

FM

Automatyczna detekcja ruchów płodu (podwójna)
Znacznik zdarzeń dla pacjentki

Wyświetlacz

7” szeroki ekran kolorowy TFT LCD
Wyświetlane parametry: FHR1, FHR2, UC

Drukarka

Typ: termiczna
Funkcja auto-drukowania: wył., 10, 20, 30, 40, 50, 60 min
Prędkość wydruku: 1, 2, 3 cm/min
Papier: 150 mm

Ustawienia

Alarmy: wartość dolna/górna
Czas i data
Kontrast wydruku: 1, 2, 3
Prędkość wydruku
Poziom głośności FHR

Zasilanie

Napięcie: 100-240V (50/60Hz),
Zasilanie akumulatorowe (opcja)
Wyjście : DC 18V; 2,5A

Detektor tętna płodu BT-200C

Ultradźwiękowy detektor tętna płodu pozwalający na zmierzenie częstości tętna płodu. Zastosowanie już od 14 tygodnia ciąży.
Szczegóły produktu

Kolorowy wyświetlacz OLED
Dźwięk wysokiej jakości
Głowica o wysokiej czułości (2,3 MHz)
Lekki i przenośny
Wskaźnik wyładowania akumulatora
Głowica wodoodporna

KARDIOTOKOGRAF 1
KARDIOTOKOGRAF 3
KARDIOTOKOGRAF 2
previous arrow
next arrow
KARDIOTOKOGRAF 1
KARDIOTOKOGRAF 3
KARDIOTOKOGRAF 2
previous arrow
next arrow